Megdöbbentő statisztikák láttak napvilágot Nagy-Britanniában: a rokkantsági segélyben részesülők kétharmada tulajdonképpen képes lenne munkát végezni; a renitens munkakerülők kiszűrésével mintegy 500 millió angol fontot spórolna évente a kormány.
A brit kormány korábbi feltételezései szerint a rokkantsági segélyen élők kétharmada tulajdonképp munkaképes - legalábbis valamilyen egyszerű munkakörben. Az ügy kivizsgálására 2008-ban, a munkaügyi minisztérium által indított felmérés meglepő eredménnyel zárult: 292 300 alanyból alig 89 600 volt alkalmatlan arra, hogy teljes állásban dolgozzon.
A minisztérium dolgozói a segéllyel visszaélőket áthelyezte a munkakeresők közé, ezzel máris milliókat spóroltak. A rokkantsági segély összege ugyanis 30 fonttal magasabb hetente, mint a munkanélküli segélyé, így máris heti 6,2 millió fonttal fizet kevesebbet az állami kassza. A minisztérium célja, hogy három év alatt 500 millió fontot spóroljanak a rokkantsági segélyért jogtalanul folyamodók kiszűrésével.
A megtakarításokat többek közt a munkát kereső, ám nem találó rokkantak megsegítésére is fordítanák, elősegítve visszailleszkedésüket a társadalomba és a dolgozók közé.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


