A munkahelyi stressz a válság miatt egyre több cég munkatársát fenyegeti. A túlmunkázó és a munkamániás embereket korábban betegnek tartották, ma viszont sok cégnél ez a viselkedés az elvárás - írja a mai Népszabadság.
Endrei-Kiss Judit egészségfejlesztő pszichológus tapasztalatai szerint a harmincas éveik végén, a negyvenes éveik elején jelentkeznek az állandó leterheltség következtében kialakuló stressz tünetei. Ráadásul azokra, akik megházasodtak, gyereket vállaltak, ebben a korban már kettős nyomás nehezül, hiszen otthon is helyt kell állniuk.
A pszichológus úgy véli: a munkahelyi stressz már a válság előtt is komoly népegészségügyi problémát jelentett, de a munkahelyek bizonytalanabbá válásával még súlyosabbá vált a helyzet.
Új jelenség, részben a válság okozta bizonytalanság miatt, hogy az emberek akkor is bemennek a munkahelyükre, ha betegek - mondta a Népszabadságnak Gábor Edina, az Országos Egészségfejlesztési Intézet főigazgatója. Ezzel nemhogy nem használnak a cégnek, de még kárt is okoznak: mivel nem érzik jól magukat, figyelmetlenek, rosszul dolgoznak és megfertőzik a kollégáikat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


