A banki vezetői bónuszok ügye szinte mindenhol kiverte a biztosítékot, talán ez sarkallta a BMW-t is arra, hogy rendet tegyen saját háza táján, és méltányos bérezési struktúrát alakítson ki menedzserei és munkásai számára. Idővel talán mások is követik példáját a német cégóriásnak.
Úttörőnek számít a BMW bérezési struktúrájának átalakítása szempontjából, melyben a vezetői bónuszok mértékét a szerelőszalagok mellett dolgozókéhoz köti. 2010-től ugyanazon elv szerint határozzák meg a vezetők, és a beosztottak bónuszait is, bár a konkrét formuláról még nem kívánnak nyilatkozni a cégnél.
A cég szóvívője a Spiegelnek elmondta, hogy az új értékelési rendszertől azt várják, hogy átláthatóbb és méltányosabb lesz a bérezési struktúra, és a vállalati kultúra is fejlődik majd tőle.
A vállalat már hónapok óta dolgozik az új rendszeren, a bejelentésnek tehát semmi köze a most zajló banki-bónusz vitához.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


