Egy Lidl-üzletvezetőt 112 ezer fontot, azaz 32,8 millió forintot lopott el saját boltjából. A hölgy az egész pénzt eljátszotta -most pedig megszületett a bírósági ítélet is.
Mint arról néhány hete beszámoltunk, Larisa Baxter-t, az egyik Aberdeen-i Lidl korábbi üzletvezetője 112 ezer fontot (32,8 millió forint) lopott el munkahelyéről. A nő tavaly ősszel 14 hét alatt gyűjtötte össze a hatalmas pénzösszeget, hetente átlagosan 8 ezer fonttal csapolva meg az üzlet kasszáját. A lopásra a decemberi leltározásnál derült fény.

Fotó: Pénzcentrum archív
A nyomozás minden kétséget kizárólag megállapította, hogy az üzletvezető lopta el a hatalmas összeget. Az orosz származású nő beismerte a sorozatos bűncselekményt, mint mondta, játékszenvedélyének kielégítéséhez volt szüksége a 112 ezer fontra. Gyakorlatilag az egész összeget eljátszotta a környékbeli kaszinókban, előfordult, hogy egy este alatt 4000 fontot -1,2 millió forintot- is elvert. Azzal védekezett, hogy nem kapott orvosi segítséget szenvedélybetegségének gyógyításához.
Csütörtökön megszületett a bírósági ítélet is: a nő 16 hónapos börtönbüntetést kapott. Az Aberdeen-i bíróság azzal indokolta az ítéletet, hogy az egykori áruházvezető súlyosan visszaélt felettesei bizalmával. A letöltendő büntetést az ellopott összeg nagysága is magyarázza. Arról nem tudni, hogy a nőnek vissza kell-e fizetnie az ellopott pénzt, és az sem egyértelmű, hogy kötelezték-e valamilyen kényszergyógykezelésre.
Információink szerint a Lidl nem kommentálta a döntést, korábban azomban az áruházlánc szóvivője úgy fogalmazott: "Minden egyes bolti lopásnak meg lesz a következménye, ez vonatkozik a bolti tolvajokra és a dolgozók által elkövetett bűncselekményekre egyaránt."
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


