Éles a verseny a jó nevű állásokért. Ösztöndíjjal, illetve külföldi szakmai gyakorlattal viszont helyzeti előnyre lehet szert tenni. Dr. Juhos Andrea szerint a külföldi lehetőségek nemcsak a nyelvtudást fejlesztik, hanem a kommunikációs képességet és az önismeretet is, emellett önállóságra nevelnek. A karrier-tanácsadó úgy véli, a multikulturális kommunikáció lehet a siker záloga. Portálunknak két egyetemista mesél arról, hogyan nyerték el a GE ösztöndíját, mik a tapasztalataik, vágyaik, terveik.
Elek Anna három éve a GE ösztöndíjasa, külföldről pedig lassan egy éve jött haza, 2009. júniusában fog diplomázni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Anna 2005 őszén (másodévesként) hallott először a GE ösztöndíjáról és kapva kapott a lehetőségen, mert szerette volna megmérettetni magát. Gyerekkorában sokáig külföldön élt szüleivel, így nem volt idegen számára ez a világ. Ondok Renáta, a Corvinus Egyetem diákja pedig a közelmúltban nyerte el a GE ösztöndíját és úgy alakult, szakmai gyakorlatát is GE franciaországi gyárában tölti.A cikk teljes szövegének olvasásáshoz kattintson ide.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


