A közelmúltban az írott és elektronikus sajtóban egymásnak ellentmondó nyilatkozatok és téves információk jelentek meg egy speciális, ingatlan értékesítésére irányuló - a médiában csak "ingatlantombolaként" elhíresült - játékkal kapcsolatban.
A játék alapvetően a következő sémára épül: a játék szervezője a tulajdonában álló ingatlant olyan módon kívánja értékesíteni, hogy sorsjegyet bocsát ki és az ezt megvásárlók között egy előre meghirdetett helyen és időpontban kisorsolja nyereményként az ingatlan tulajdonjogát.
Az ilyen és ehhez hasonló módon szervezett játékok a szerencsejátékokra vonatkozó jelenleg hatályos magyar jogszabályok alapján egyértelműen szerencsejátéknak minősülnek tekintettel arra, hogy a sorsoláson sorsjegy megvásárlása esetén lehet részt venni, a játék végén van nyeremény és a nyertest sorsolás útján választják ki.
Ilyen típusú szerencsejáték szervezésére a Magyar Köztársaság területén kizárólag a Magyar Állam tulajdonában lévő, szerencsejáték-szervező tevékenység rendszeres folytatására létrehozott gazdálkodó szervezet, vagyis az állami játékszervező lenne jogosult, az adott játék szervezésére vonatkozó engedély birtokában.
Következésképpen a hatályos jogszabályok alapján ilyen játékot magánszemélyek, illetve gazdasági társaságok semmilyen módon nem szervezhetnek legálisan, az ilyen jellegű tevékenységük tiltott szerencsejátéknak minősül.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az engedély nélküli szerencsejáték szervezőjét az állami adóhatóság 500 ezertől 10 millió forintig terjedő összegű bírság megfizetésére kötelezi, illetve a szervező ezen tevékenysége büntetőjogi felelősségre vonás alapjául is szolgálhat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


