Nem indíthatnak vagyonosodási vizsgálatot a munka nélkül gazdagodók ellen az önkormányzatok vezetői. A polgármesterek a meglévő rendszer szigorításában látnák a megoldást, csak közérdekű bejelentést tehetnek az APEH-nél, ha úgy tapasztalják, hogy valaki adózatlan pénzből fényűzően él.
Adótitokra hivatkozva nem erősítette meg az APEH, hogy a Rendőrség kezdeményezésére vagyonosodási vizsgálat indult volna a Sztojka család ellen. A hivatal szóvivője konkrét ügyekről és vizsgálatokról nem adhat információt, de általánosságban elmondta, hogy a társszervek javaslatait prioritással kezelik.
A nyomozó hatóságok egyre több esetben kérik az adóhatóságot, hogy nézzék meg valakinek a vagyoni és a jövedelmi helyzetét. De ez fordítva is előfordul, ha a vizsgálat során bűncselekményre utaló jelet találnak az ellenőrök, akkor értesítik a rendőrséget.
Szepessy Zsolt, Monok polgármestere szerint folyamatosan tartani kell a kapcsolatot a társszervekkel, ugyanakkor az önkormányzatok csak annyit tehetnek, hogy megvonják a segélyeket azoktól, akiknek a vagyoni helyzete nem indokolja az ellátást. Répás József, Kiskunlacháza polgármestere elmondta, hogy ha gyanús esetet tapasztalnak, akkor csak jelezni tudják azt az adóhatóságnak, egyéb eszköz nincs a kezükben.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


