3 °C Budapest

Baj van a luxusadóval

Pénzcentrum
2008. december 16. 08:15

Alkotmányellenes a százmillió forintnál értékesebb ingatlanokra kivetett luxusadó - mondta ki hétfőn az Alkotmánybíróság (AB). Mostantól tehát ilyen adót az önkormányzatok nem vethetnek ki, ez azonban mégsem feltétlenül jelenti azt, hogy meg is szüntetnék - írja a Népszabadság.

A jogszabály megsemmisítését magánszemélyek mellett az ombudsman is kezdeményezte. A döntés indokolásában az alkotmánybírák felhívták a figyelmet arra, hogy önmagában az ingatlanok megadóztatása, illetve az, hogy az adót számított érték alapján vetették ki, nem alkotmányellenes. A baj sokkal inkább azzal van, hogy az érintetteket gyakorlatilag megfosztották a jogorvoslat lehetőségétől.

Az ingatlanok értékét az önkormányzatok helyi rendeletben állapítják meg, ezt pedig magánszemélyek nem támadhatják meg, vagyis a számított értéket érdemben senki nem kifogásolhatta. A közigazgatási hivatalok tehetnének ugyan észrevételt, de ebben az esetben ez szóba sem jöhetett, hiszen a helyhatóságok a luxusadó ügyében egyértelmű törvényi felhatalmazás alapján jártak el.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.11.18 07:27
Az ötvenes éveikben járó férfiaknál gyakran fordul elő a jóindulatú prosztatamegnagyobbodás. Mielőtt...
legacykft  |  2025.11.15 09:09
Van valami egészen különleges abban, amikor megtapasztaljuk, hogy egy közösség valóban megtart. Ez a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2025. november 21. péntek
Olivér
47. hét
November 21.
"Helló!" Világnap
November 21.
Halászati világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?