Az elmúlt hetekben megemelkedett a betegállományba kerülők száma, ami összefüggésben lehet a válság miatti leépítésekkel, derül ki a Napi Gazdaság által készített körképből. A válsággal erősebben sújtott térségekben működő háziorvosok arról számoltak be, hogy érezhetően többen jelentkeztek náluk, nem csak az ilyenkor szokásos betegségek miatt.
Az orvosok értesülnek arról, hogy melyik cégeknél van leépítés a környéken, az orvosoknak feltűnik, hogy ha egy munkahelyről rövid időn belül sokan jelentkeznek. Becslések szerint százból 8-10 páciensnél valószínűsíteni lehet, hogy munkaügyi okok állnak a háttérben. Vannak olyan régiók az országban, ahol ezt az arányt 15 %-ra teszik.
Sok esetben nincs esély betegállományba vonulni, mert a cégek csak az utolsó pillanatban jelentik be az elbocsátást, felmondólevéllel a kézben pedig már nem lehet betegszabadságra menni. A nyugdíjfolyósító adatai alapján a szokásosnál többen adtak be nyugdíj-megállapítási kérelmet, aki betölti a korhatárt, az általában rögtön intézkedik.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


