Az American Journal of Public Health magazinban megjelent kutatás szerint az alkoholra kivetett adó emelése sokkal hatékonyabban csökkenti az alkoholfogyasztás eredményeként bekövetkező halálesetek számát, mint bármiféle médiakampány, vagy iskolai edukációs program.
A kutatók az USA 1974 és 2004 között rögzített egészségügyi statisztikáit vizsgálták, melyek közül elsősorban Alaska állam adatsora bizonyult kifejezetten tanulságosnak. Ebben az államban kétszer is emelték a sörre kivetett adót, először 1983-ban, majd 2002-ben.
A számok azt mutatják, hogy az alkoholhoz köthető betegségeknél a halálesetek száma évi 23-mal csökkent az 1983-as emelést követően, majd a 2002-es lépés további évi 21 életet mentett meg.
A statisztikák szerint az Egyesült Államokban az alkoholfogyasztáshoz köthető halálesetek száma évente 85 000-re tehető. A kutatás rávilágít, hogy a fogyasztást gátló adóemelés sokkal hatékonyabb a halálesetek megelőzésében, mint az iskolai felvilágosító kampányok vagy éppen az edukációs médiakampányok.
Az érintett iparág képviselői persze teljesen más véleményen vannak: szerintük az adóemelés egyáltalán nem azokat célozza meg, akiknek valóban problémáik vannak az ivással, hanem azokat is bünteti, akik egyszerűen időnként szívesen élveznék az italok ízeit.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.