A központi költségvetés 20 800 millió forintban irányozta elő a környezetvédelmi termékdíj 2008. évi bevételeit. Az október 20-i bevallási határidőre teljesített befizetések adatait feldolgozva tényként kezelhető, hogy a Vám- és Pénzügyőrség már most, több mint két hónappal az év végi zárás előtt teljesítette az idei bevételi elvárásokat. Október végéig mintegy 21 000 millió forint bevétel keletkezett, amely 1 %-kal haladja meg a teljes évi előirányzatot.
A bevételek eddigi alakulását figyelembe véve a Vám- és Pénzügyőrség mintegy 24,5 - 25 milliárd forint közötti év végi bevételre számít, amely 4 milliárd forint körüli többletbevételt jelentene a központi költségvetésnek.
A többletbevétel a vártnál magasabb januári bevételek mellett, az ügyfélkör folyamatos és széleskörű tájékoztatásának, az oktatásoknak, az ellenőrzéseknek, a Termékdíj Stratégiai Bizottság megalakításának és munkájának, a hatékony kommunikációnak, valamint a feladat testület hatáskörébe történő átvételének együttesen köszönhető.
A július hónapban megkezdett, majd szeptember hónaptól koncentrált erőket felvonultató hatósági ellenőrzések a gazdálkodói kör bővülését, így a bevételek további gyarapodását vetítik előre. Az ellenőrzések során kiszűrt, be nem jelentkezett, és bevallást be nem nyújtó gazdálkodók, az adminisztratív tevékenységek elvégzését (VPID és GLN regisztrációt) követően várhatóan még ebben az évben pótlólag előterjesztik (legalább) a 2008. évi bevallásukat, illetve önellenőrzésüket. A késedelmesen, illetve önellenőrzést követően benyújtott bevallások után megállapított szankció jellegű fizetési kötelezettségek várhatóan a járulékos bevételek - bírság, pótlék - növekedését is előidézik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


