Annak ellenére, hogy a munkaerőpiac szereplői, az oktatási szakemberek szerint nagyon hasznos a felsőfokú szakképzés, a reméltnél kevesebben választják ezt a fajta továbbtanulási formát - írja a Világgazdaság.
A végzősök közül nagyon sokan egyetemen, főiskolán tanulnak tovább, ahelyett, hogy dolgozni mennének, legalábbis ez derül ki az Educatio Kht. megbízásából készített elemzésből. A felsőfokú szakképzésre felvettek száma ugyan emelkedésnek indult az elmúlt évek során, azonban ennek üteme nem egyenletes, s egy-két évben még létszámcsökkenésre is volt példa.
A képzési formának pedig számos előnye van, így a hallgatók amellett, hogy élvezik a státusból fakadó jogokat (például kapnak diákigazolványt, kollégiumi ellátást), két év után elvileg piacképes tudást és szakmát szereznek. Az utóbbi pár évben 90 százalékuk állami finanszírozásban tanulhatott, s a négy félév elvégzését követően i dönthetnek úgy, hogy az addigi tanulmányaikhoz illeszkedő alap-, illetve mesterképzésre jelentkeznek.
Szakértők szerint pont ez baj, a szakképzés megszerzése után nagyon kevesen akarnak dolgozni, sokan inkább továbbtanulnak.
Manherz Károly oktatási szakállamtitkár szerint már a szakminisztérium is érzékeli a gondot, ezért koncepció készül arra, miként lehetne vonzóbbá tenni a felsőfokú szakképzést a diákok számára, s hogyan lehetne őket rávenni arra, hogy tanulmányaik befejezését követően el is helyezkedjenek.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.