Emelni szeretnék tandíjaikat a brit sztáregyetemek, meglátásuk szerint ugyanis a jelenlegi szinten nem tudnának lépést tartani globális kihívóikkal. Az ideológia alátámasztására egy kutatást is készítettek, mely bizonyítja, hogy az igazán elit egyetemeket elvégzők többet keresnek, mint az átlagos színvonalon diplomázott társaik, ezért akár magasabb tandíjat is vállalhatnának.
A kutatásban az 1985-ben, 1990-hben, 1995-ben és 1999-ben diplomázott hallgatók későbbi jövedelmét vizsgálták. Az eredmények szerint egy top egyetemen diplomázott hallgató legalább 6%-kal kereshet többet átlagos társainál, míg ha valaki az igazán elit helyeken végez (Oxford, Cambridge, London School of Economics), akkor 10-16%-os prémiumra is számíthat.
Becslések szerint a sztáregyetemet elvégzők karrierjük első 25 éve alatt 35 207 fonttal kereshetnek többet azoknál, akik "csak" átlagos diplomát szereztek. A top intézmények szerint mindezek alapján emelkednie kellene a tandíjaknak.
Az eredményeket alátámasztja, hogy a brit egyetemek sorra szorulnak ki a világ elitjéből, Cambridge és Oxford a megosztott második helyről a harmadikra, illetve negyedikre esett vissza, a top 200-as listán pedig az egy évvel korábbi 32-vel szemben idénre csak 29 brit egyetem maradt. Szakértők szerint több pénz bevonása nélkül lehetetlen lesz színvonalban lépést tartani a globális kihívókkal.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


