2009-től közmunkára fogná a szociális segélyben részesülők egy részét a kormány és az önkormányzatok helyett állami szervekre bízná azok ellenőrzését. A szociális védelemtől és a társadalmi összefogásról szóló stratégiai jelentés holnap kerül a kormány elé - írja a Világgazdaság.
A jövő évi szigorítások között szerepel, hogy a munkaképes szociális segélyben részesülőknek részt kell venniük a közfoglalkoztatásban és együtt kell működni az Állami Foglalkoztatási Szolgálattal. A segély a továbbiakban csak akkor járna, ha egészségügyi-, vagy más méltányolható ok miatt az igénylők nem képesek biztosítani családjuk megélhetését.
A Szociális és Munkaügyi Minisztérium szerint a módosításokkal kétszázezerről százezerre lehetne csökkenteni a segélyezettek számát. A kormány bővítené a közmunkaprogramokat, melyben a résztvevők 40 %-a a segélyezettek köréből kerülne ki.
A kormány jelenleg 18 milliárd forintot költ közcélú foglalkoztatásra és 72 milliárdot segélyezésre, a tervek szerint a két terület aránya 50-50 %-ra módosulhat.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


