2009-től már a szlovákok is emelésre számíthatnak a minimálbér területén, várhatóan a jelenlegi 8100 koronáról (63 ezer forint) legalább 8900 koronára (69 ezer forint) - írja a Napi Gazdaság.
A közel 10 százalékos emelés viszont ellentmond annak a törvényi kikötésnek, ami szerint a minimálbér csak az átlagbér növekedésének mértékével emelkedhet, kivéva akkor, ha a szakszervezetek és a munkáltatók másképp döntenek.
A munkaadók nyílvánvalóan ellenzik a kormány tervét, sőt, a kikötésnek megfelelő mértékű 7,2 százalékos emelést sem támogatják, egyészt azért, mert akkor megnövekedett költségekkel kell szembenézniük, másrészt pedig azért mert ez megnövekedett munkanélküliséget produkálhat. Többek szerint még az ország versenyképessége is veszélybe kerülhet.
A kormány viszont nem tartja indokoltnak az aggodalmakat, és akár törvénymódosításra is hajlandó, hogy megemelhesse a minimálbért.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


