Csúfosan belebukott a romániai oktatási rendszer a június végén, július elején lezajlott érettségi megrendezésébe - írja a Magyar Nemzet.
Az észak-erdélyi Máramaros megyében immár a korrupcióellenes ügyészség is bekapcsolódott az érettségi dolgozatok elbírálásába, miután olyan információkhoz jutottak, hogy több tucat diák megvesztegette a vizsgabiztosokat az átmenő jegy megítélése érdekében.
Alapos a gyanú arra, hogy a máramarosszigeti kisipari és szolgáltatási szakközépiskola végzős hallgatói 6,6 millió forintnak megfelelő összeget fizettek az érettségiző-bizottság tagjainak, hogy sikerrel vegyék a vizsgákat.
Az idei érettségin Románia-szerte észleltek kisebb-nagyobb rendellenességeket: a hatóságok a tavalyinál kétszer több, 250 diákot zártak ki puskázás miatt és mintegy 50 felügyelő pedagógust függesztettek fel, mert szemet hunytak a csalások fölött.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


