A munkaerőpiac kihívásainak itthon is meg kellene, hogy feleljen a felsőoktatás. Ezzel szemben a cégeket is tájékoztatni kellene arról, hogy milyen képzések vannak egy egyetemen vagy főiskolán, mert jelenleg csak azt várják el egy friss diplomástól, hogy beszéljen nyelveket, tudja kezelni a számítógépet, és legyen kreatív - írja a Világgazdaság.
Manherz Károly, az oktatási és kulturális tárca szakállamtitkára az OECD legfrissebb tanulmányát mutatta be, ami a Felsőoktatás a tudástársadalomért címet viseli. A szervezet a felmérés keretein belül 24 országban vizsgálta meg a felsőoktatás fejlődését.
A tanulmány rámutatott, hogy ma a felsőoktatás fejlesztése már nem képzelhető el a háztartások és a gazdaság erőforrásainak bevonása nélkül. A fejlődéssel az egyetemek beléptek a nemzetközi piacra, és versenybe kerültek a külföldi vetélytársakkal. Az OECD szerint azonban a felsőoktatás olyan szolgáltatás, amiért fizetni kellene, bár ez egyelőre ellenkezik a magyar véleménnyel...

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


