A több milliárd eurós szén-dioxid-kvóta botrányt bemutató széria a Direct One-on debütál.
Milliárdokról van szó! A módszerek szerteágazóak, próbálkozók mindig vannak, sokszor nem kevés sikerrel. Az adócsalás egyes vállalkozóknál, cégeknél szinte már életforma, mindig újabb és újabb ötleteket eszelnek ki, vajon hogyan lehetne még kevesebb adót befizetni az államnak a keservesen megkeresett forintokból. Erre természetesen mindig vannak próbálkozások, de a standard, bejáratott módszerek valahogy az esetek nagy többségében "megbízhatóbbnak" bizonyulnak. Lássuk, hogyan is kell adót csalni...
Mennyi kárt okoznak évente az államnak?
Az áfacsalások ugyan sokaknak azt jelentik, hogy rengeteg pénzt spórolnak meg maguknak, a másik oldalt tekintve viszont azok az adózók, akik egyébként rendesen fizetnek, egyre nagyobb terheket kénytelenek elviselni, hogy az állami kiadások fedezete meglegyen. Az évente milliárdos összegeket elérő adócsalás ellen az állam is próbál intézkedéseket tenni. Ez mind országos, mind uniós szinten komoly feladat, viszont egyre hatékonyabbak a fellépés eszközei is.
Újra vadásznak az adócsalókra: létrejött a globális adóhatóság!
Az ellenőrzések nagy részt képviselnek az adóhatóság munkájában. Ebbe beletartozik a cégek adóellenőrzése, és a vagyonosodási vizsgálatok is. Korábban az adózók csak céges szinten rettegtek attól, hogy a postaládát kinyitva egy levél várja őket, amelyben egy adóvizsgálatra vonatkozó értesítés lapul. Manapság viszont már magánszemélyként is sokan tartanak attól, hogy vajon kopogtat-e a revizor, vagy sem. A 2007-es ellenőrzések jó pár milliárd forint adóhiányt tártak fel, amelyeknek 80-82 százaléka az áfával volt kapcsolatos.

A 2007-es rekordok közé tartozik, hogy a legnagyobb adóhiány, amit egy vizsgálat során az APEH talált, 6,5 milliárd forint volt áfatartozásból. Az összes ellenőrzési megállapítás évről évre emelkedik a végzett vizsgálatok számával arányban. 2007-ben az összes feltárt nettó adókülönbözet elérte a 350 milliárd forintot, amihez még közel 200 milliárd forint szankció is párosult.

A feltárt csalások és büntetések ellenére nem csökken azoknak a száma, akik valamilyen adócsalási módszerrel próbálkoznak. Van aki kicsiben, van aki nagyban csal áfát, de egy biztos, a nagyrészük lebukik...
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az ellenőrzések súlyponti kérdése, hogy vajon teljes körűen van-e elszámolva a bevétel, illetve az, hogy vannak-e fiktív számlák a könyvelésben. Amikor egy adóellenőr próbavásárlást végez, és nem kap számlát, abból automatikusan következik, hogy nem teljes körű a könyvelése. Szintén erre utal, ha kiderül, hogy az adózó nem tudja igazolni például az alapanyagként felhasznált áruk eredetét.
Jöjjenek a módszerek...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


