Másfél milliárd forintos, pénzmosással fűszerezett adócsalásra derített fényt a vám- és pénzügyőrség. A csalás keretében egy magyar jogtanácsosi iroda vezetésével külföldi személyek bevonásával fiktív cégeket hoztak létre, melyek jelentős szerepet játszottak az adó eltüntetésében - írja a Világgazdaság.
Az egyik csoport szlovák, holland, német, osztrák és lengyel nagykereskedőktől hozott be számítástechnikai termékeket, melyeket itthon kiskereskedelmi hálózatoknak értékesített. A fiktív cégek számláira érkezett pénzt további fiktív cégeknek utalták tovább és a lánc egyik szereplője sem tett eleget adóbevallási és adófizetési kötelezettségének. Mintegy 6 milliárd forintnyi áru értékesítése után 1,2 milliárd forintnyi áfával maradtak adósok.
A másik csoport Távol-Keletről hozatott be szintén informatikai termékeket, a beérkező összegeket pedig több fiktív, román állampolgárok nevén lévő cég számláira utalták. Ebben a láncolatban 1,5 milliárdos forgalom mellett mintegy 300 millió forint áfa befizetését mulasztották el.
Az ügyben hat gyanúsítottat őrizetbe vettek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


