Ki ne álmodna milliós, vagy esetleg milliárdos éves fizetésekről? Van akinek egész életében csak álom marad, de van, akinek hozzátartozik a mindennapi élethez. A Coca Cola elnöke és vezérigazgatója, E. Neville Isdell például 2007-ben összesen 8,3 millió dollárt (1,4 milliárd forint) kapott fizetés és bónusz fejében.
Ez az összeg ráadásul 18 százalékos emelkedést jelent az egy évvel korábbi összes juttatáshoz képest. Az elnök fizetése a Wall Street Journal szerint mindössze 1,6 millió dollár (275 millió forint) volt, bár ez még mindig több, mint a 2005-ben és 2006-ban adott 1,5 millió dollár (258 millió forint). Ezen felül kapott 6,6 millió dollár (1135 millió forint) bónuszt, ami 2006-ban még "csak" 5,5 millió dollár (946 millió forint) volt.
Miután a Coca Cola 2007-ben 6 százalékos növekedést ért el, az egy részvényre jutó nyeresége 19 százalékkal nőtt, a vezetőségnek adott juttatások összege is jelentősen megemelkedett, mivel ők részesednek a vállalat pénzügyi teljesítményéből.
A hosszú távú tervek között szerepel az is, hogy a vállalat nem 3, hanem 4 százalékkal emelkedik évente, aminek köszönhetően Isdell még akár 10,6 millió dolláros (1823 millió forint) bónuszra is szert tehet idén. A legalacsonyabb juttatási összeg olyan fejlődés esetén valósulhat meg, amivel még éppen elérik az elvárásokat, ez "mindössze" 3,3 millió dollárt (567,6 millió forint) jelentene az elnök-vezérigazgatónak.
A fizetésemelés pedig annak volt köszönhető, hogy amióta Isdell-t kinevezték 2004-ben, nem emeltek semmit a bérezésén. Bár ekkora fizetésnél valószínűleg nem is nagyon kellett azzal küzdenie, hogy miből fogja kifizetni a számlákat.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
De ha ez mind még nem lenne elég, 9,4 millió dollárnyi (1617 millió forint) részvény is ütötte a markát a vezetőnek, ami kevesebb, mint 2006-ban volt, ugyanis a juttatási csomagjának más pontjain jelentős emelés volt. Ez a fajta anyagi juttatás viszont nem csak a legfelsőbb vezetőnek jár, a vezetőség más tagjai sem panaszkodhatnak, van, aki 2006-hoz képest 86 százalékos emelést kapott...

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


