Az izraeli adóhatóság egyre nagyobb figyelmet fordít a romániai ingatlanügyletekre. Ugyanis bevett szokássá vált, hogy az izraeliek külföldön, leginkább Kelet-Európában vesznek ingatlant, de azt "elfelejtik" jelenteni, így egy fillér adót sem fizetnek utána.
2007. január elseje óta Románia is az Európai Unió tagja. Az ingatlanpiac folyamatosan fejlődik, már a 2005-ös évben 20 százalékos növekedést produkált, ami az ingatlanárak növekedését illeti, és a tendencia 2006-ban is folytatódott, a szakértők szerint továbbra is kétszámjegyű növekedési ütemmel. A bukaresti újépítésű lakások átlagos négyzetméterára 1 000 euró vagyis 254 ezer forint körül mozgott 2007 elején, a luxusingatlanok esetében pedig 2 000 eurót (508 ezer forint) is elérhette, ami igazán nem nagy pénz egy luxuslakásért.
S bár az idegenforgalom még gyermekcipőben jár, a síterepek közelében fekvő területek esetében reális a felértékelődés esélye. Az egyszerűbb házak kb. 5 millió forintnál kezdődnek, de a minden luxussal felszerelt villákért akár 100-120 millió forintot is elkérhetnek a vevők. Háromszéken viszont, ahol az ingatlanárak alacsonyak és nincs sok szálloda, a legjobb befektetésnek a helyi ingatlanközvetítők a parasztházak vásárlását tartják.
Ezek alapján nem meglepő, ha mások is észrevették a Romániában rejlő lehetőségeket, de főleg azt, hogy az itteni lakásvásárlást el lehet sumákolni az adóhatóság elől, vagyis a megszerzett ingatlan "mentesül" az adó alól. Az Izraeli Adóhatóság emiatt egyre több üzletember tevékenységét kíséri figyelemmel, hogy vajon vesznek-e ingatlant külföldön, leginkább Kelet-Európában vagy sem.
Az adóhatóság úgy gondolja, hogy az eddig felderített nem bejelentett ingatlanvásárlások csak a jéghegy csúcsa, és valószínűleg eurók millióit rejtették el így az adóhatóság elől az izraeli állampolgárok.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


