Itthon egyre kevésbé vonzó köztisztviselőként elhelyezkedni, mivel épp a megszorítások közepén vagyunk, így a fiatalok az uniós állások felé kacsintgatnak, nem kevés sikerrel - írja a Napi Gazdaság.
A legfrissebb, július eleji adatok szerint már 451 magyar dolgozik EU - intézményekben, ami az ottani teljes állomány 1,9 százaléka. A 2004-ben csatlakozott tagállamok közül, mi teljesítünk a legjobban, de emellett még Ausztriát is sikerült behoznunk.
Az uniós állások viszont nem mindig jelentenek brüsszeli munkahelyet, ugyanis számos tagállamban működnek intézmények, és mindenhol versenyvizsgát kell kiírni az új állásokra, arról nem is beszélve, hogy a vezető beosztásokról Brüsszelben döntenek. Így tagállami szinten elég nehézkes megoldani a saját emberekkel való feltöltést.
A jelenleg legkeresettebbek továbbra is a jogászok, a számviteli szakemberek, a közgazdászok, és a nyelvészek, de ha valaki megfelel a versenyvizsgán, az még nem jelent biztos állást. Mindössze egy listára kerül fel, ahonnan utána válogatnak a szakemberek.
Ilyenkor azért előnyt jelenthet az, ha egy magyar kerül vezető beosztásba, és munkatársat keres, mivel szabadon válogathat a listán szereplő nevek közül...

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


