Az uniós tagállamok között itthon az egyik legmagasabb a feketemunkások aránya. Ezt valószínűleg csupán a terhek mérséklésével valamint az engedélyezések egyszerűsítésével lehetne mérsékelni.
A Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudomány Kutatóintézete és a Panta Rhei Társadalomkutató Bt. által készített a Migráció és Feketemunka című tanulmány szerint a feketegazdaság az Európai Unió GDP-jének átlagosan 7-16 százalékát teszi ki, míg nálunk ez az arány még mindig 20-30 százalék.
Az Európai Bizottság adatai szerint Lettországban ez az arány 18 százalék, Görögországban 20 százalék. A külföldiek szabálytalan foglalkoztatásáról egyelőre nincs pontos számadat, szakértői becslések szerint az összes feketemunka 5-6 százalékától az összes foglalkoztatottak 10 százalékáig terjedhet. A 2006-os kérdőíves vizsgálat eredményei szerint az itthon végzett feketemunka körülbelül 30 százalékát végzik külföldiek.
A legális munkavállalók között a legnagyobb részt a román állampolgárok képviselik, de sokan érkeznek a volt Szovjet tagállamokból is. A migráció egyik kiváltó oka a kérdőíves felmérés eredményei alapján a rossz megélhetési körülmények. A magas munkanélküliség mellett az alacsony bérek is motiválják a migrációt.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.