Szerda este 8 óra után teszik közzé hivatalosan a felsőoktatási intézmények a bejutáshoz szükséges ponthatárokat a felvi.hu-n, az Index néhány szakról előzetes információkat tudott meg. A BME még mindig az egyik legnépszerűbb egyetem, a mérnök informatikus és villamosmérnök szakokra jelentkezőknek csak a felét tudták felvenni. Veszprémben a bölcsészkaron indult nemzetközi tanulmányok szakra 134 pont kellett a bejutáshoz, az ELTE jogi karán a ponthatár várhatóan nem éri el a 135-öt - olvasható az Index.hu hírportálon.
A felsőoktatási intézmények az Oktatási és Kulturális Minisztériummal (OM) közösen szerdán határozzák meg az egyes szakok felvételi ponthatárait. Az adatokat hivatalosan este 8-kor hirdetik ki az Országos Felsőoktatási Információs Központ weboldalán, a felvi.hu [1]-n, a pontszámok továbbá megtekinthetőek lesznek az intézményekben. A hallgatókat levélben is tájékoztatják, illetve aki kérte, annak sms-t küldenek. Hiller István oktatási miniszter közölte, 104 181 jelentkezőnek összesen 388 194 sms-t küldenek szét a felvételi eredményekkel.
Idén 100 pontnál alacsonyabb teljesítménnyel egy szakra sem lehetett bejutni, mondta el az Indexnek Kövesi János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) oktatási rektorhelyettese. Hozzátette, hogy az egyetem vezetése tavaly év végén eldöntötte, hogy bár az OM lehetőséget adott a hallgatói létszám 48,4 százalékos bővítésére, ők ezt mégis 10 százalékban határozták meg. A döntés oka a minőségi oktatás mellet, hogy az intézmény a mesterképzésre tudjon koncentrálni, ami 2008 szeptemberétől indulna, magyarázta. Végül a tavalyihoz képest 7,4 százalékkal nőtt a BME-re felvett diákok száma.
Az idei felvételi eredményekről előzetesen elmondta, hogy továbbra is népszerű a mérnök informatikus és a villamosmérnök szakok, az alapképzésre mindkettőn 120 pont az idei határ, a felvehető hallgatóknak legalább a duplája jelentkezett. A mérnök informatikus szakon idén 525 fiatal kezdheti meg tanulmányait, a villamosmérnöki szakra pedig 460 hallgatót vettek fel.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Az OTP Bank elkötelezett a digitális fejlesztések támogatása mellett (x)
Új, online gyorsan és kényelmesen igényelhető hitelterméket vezetett be az OTP Bank kisvállalkozói ügyfelei számára


