A brit, a svéd és a dán menedzserek előtt végeztek a magyar felsővezetők azon a ranglistán, amely a vásárlóerő paritáson számított éves átlagjövedelem alapján rangsorolta a különböző országokat.
A Hay Group 46 ország felsővezetőinek bérét vizsgálta meg oly módon, hogy közben figyelembe vette az adók nagyságát és a megélhetési költségeket. Magyarországon mintegy 320 cég adataiból dolgoztak az elemzők, az eredmények pedig azt mutatják, hogy az egyébként 48 100 dolláros éven nettó jövedelem váráslóerő paritáson bő dupláját, vagyis 91 ezer dollárt ér.
A vásárlóerő-paritáson számított jövedelmek alapján a listát az olajban gazdag és adóktól mentes országok, vagyis Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek vezetik, de előkelő helyett foglalnak el a feltörekvő országok is.
Az iparosodott nyugat-európai államok közül csupán Németországnak, Svájcnak és Spanyolországnak sikerült bekerülnie az első húszba, az Egyesült Államok pedig a huszonnegyedik helyet foglalja el.
Ezzel szemben több feltörekvő, és kelet-közép európai ország is bejutott az első tízbe, hazánk pedig 36. helyével még mindig a fent említett országok előtt végzett. Persze a nominális jövedelmeket tekintve már korántsem ezzel a rangsorral találkozunk, ebben az esetben már a nyugat-európai országok foglalják el a ranglista tetején lévő helyeket.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A szembetűnő különbség egyrészt, hogy a gyorsan fejlődő gazdaságokban rendkívül magas a kereslet a jól képzett szakemberek iránt, bérezésükben pedig a Nyugat-Európában domináns juttatási rendszer helyett a készpénz dominál.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


