Megéri-e egy cégvezetőnek az, ha alkalmazottai egy forradalmian új internetes oktatási módszerrel angolul tanulnak, úgy, hogy mindez nem jelent plusz munkát és költséget a cégnek? A válasz egyértelmű: megéri. Persze mindenkiben jogosan megfogalmazódik a kérdés: hogyan lehetséges mindez? Ismert, hogy a cégeknek, alkalmazottaik bruttó bére után - többek között - szakképzési hozzájárulást kell fizetniük, ami a bruttó bér 1,5 százaléka.
Ennek egyharmadát, azaz az összes alkalmazott után fizetett bruttó bérkeret 0,5 százalékát a cég nem köteles befizetni az államnak, ha azt az alkalmazottak képzésére, például angol oktatására fordítja. És miért ne fordítanák rá? Gyorsan belátható, hogy sokkal jobban megéri saját munkatársaink nyelvtudását fejleszteni, mint feleslegesen befizetni ezt az összeget az államkasszába. Minderre persze csak akkor van lehetőség, ha a képző intézet rendelkezik az igénybevételhez szükséges állami akkreditációval.
Magyarország első és egyetlen online nyelviskolája, amely rendelkezik ezzel a jogosítvánnyal az eNyelviskola. Az iskola forradalmian új multimédiás képzése olyan interaktív, egyénre szabott nyelvtanulást biztosít, amely a munkatársaik számára nyelvoktatást nyújtó cégek jellegzetes problémáinak megoldására lett kifejlesztve. Mivel az oktatás náluk teljesen interneten keresztül zajlik (írásbeli és szóbeli képzés!), a munkatársak olyan időpontban tanulhatnak, amikor nekik a legmegfelelőbb, azaz amikor a tanulás nem hátráltatja őket a munkájukban. Így azoknál a cégeknél, ahol az eNyelviskola segítségével kihasználják a szakképzési hozzájárulás általi ingyenes angol nyelvtanulás lehetőségét, a cég vezetői módfelett elégedettek lehetnek. Mert miközben az alkalmazottaik egyre értékesebbé válnak a megszerzett nyelvtudásuk révén, még hálásak is a cégvezetőnek az ingyenes nyelvtanulás lehetőségéért.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


