A tavalyi 618 vagyonvizsgálat helyett az idén tízezret tervez az APEH. Nem is késlekednek egy percet sem, ugyanis már 1691 ilyen típusú vizsgálatot kezdtek el az idén. Azonban ezek eredményére a negyedév végéig várni kell - írja a Magyar Hírlap.
A törvény a vizsgálat lefolytatására kilenc hónapot tesz lehetővé, amely szükség esetén meghosszabbítható. Tehát arra senki ne számítson, hogy a hatóság kifut az időből.
Az eddig befejezett vizsgálatok alapján eddig mintegy háromszázmillió forint adóhiányt állapítottak meg a régióban, míg a tavaly elvégzett 64 vizsgálatban 482 millió forintot szedtek be. Egy magánszemélyre átlagosan hét és fél millió forint adókülönbözet jutott.
A vizsgált személyek kiválasztása elsősorban az APEH adatai és állampolgári bejelentések alapján történik (mint a régi "szép" időkben). Ez utóbbi szép számmal növekszik is.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


