148 kiállító és további 34 hirdető cég várta állásajánlataival a pályakezdőket, illetve a végzős hallgatókat a 23. alkalommal megrendezett állásbörzén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. A közel 6000 látogató 3600 állásajánlat között válogathatott, amelyek között abszolút többségben voltak a műszaki és informatikai végzettségűeket keresők - a Magyar Nemzet.
Továbbra is a mérnökök iránt a legnagyobb a kereslet, jelenleg minden ötödik mérnöki poszt betöltetlen hazánkban. A kereslet eloszlása azonban itt sem egyenletes, míg a villamosmérnöki pozíciók közel 50 százaléka betöltetlen, addig a építőmérnöki pályán és a vegyészeknél túlképzés van. Így egyáltalán nem meglepő, hogy az állásajánlatok 65 százaléka műszaki és informatikai, további 26 százaléka gazdasági és pénzügyi végzettségre vonatkozott.
A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy a nyugat-európai országokban is hasonlóan nagy a mérnökhiány mint hazánkban, és a jóval magasabb fizetések hatására könnyen elcsábulnak a frissen végzettek. A november 29-én és 30-án megrendezett állásbörzén is jelen volt a külföldi konkurencia, brit, amerikai, belga és szingapúri vállalatok kerestek saját hazájukba magyar szakembereket. A tapasztalatok szerint a kezdő havi bruttó fizetés 200-250 ezer forint, amely azt jelenti, hogy egy átlagos friss diplomás körülbelül 120-150 ezer forintot visz haza havonta, ennek többszörösét keresheti meg külföldön, aki hajlandó néhány évet eltölteni odakint.
Solymos László, a börze egyik szervezője szerint a hazai vállalatok között jellemzően még mindig a multinacionális cégek vannak túlsúlyban, bár egyre gyakoribb, hogy a kis-és középvállalatok is így keresnek megfelelő munkaerőt maguknak. A fiatalok azonban inkább a nagynevű cégeket keresik, a kevésbé ismert vállalatokat enyhe fenntartással kezelik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


