Olaszország lehet az első olyan állam, ahol a dohányzással eltöltött idő miatt kieső munkaidőre járó bért levonják az alkalmazottak fizetéséből. Olaszország a dohányzás visszaszorításának tekintetében is élen járt, mikor 2005-ben minden nyilvános helyen és munkahelyen megtiltotta a dohányzást - írja a Népszabadság.
A személyügyi vezetők munkacsoportja készített egy 141 munkahelyet felölelő felmérést a munkahelyi dohányzás és a termelékenység kapcsolatáról. Az elemzés szerint átlagosan 4 percet vesz el a munkaidőből, míg az alkalmazott elér a dohányzásra kijelölt helyre és visszaér onnan, a cigaretta elszívása pedig 6 percet tesz ki. Egy 8 órás műszakkal, mérsékelt dohányossal számolva 60-80 perc körüli időt vesz el a dohányzás a munkaidőből. A tanulmány szerint az állandó járkálás a munka hatásfokát is csökkenti.
Olaszországban 2005-ben vezették be a dohányzás széleskörű tilalmát, hogy megvédje az embereket a passzív dohányzás veszélyeitől. Az olaszoknak ugyan csupán 24 százaléka dohányzik, de az alkalmazásban állók között ez az arány 45 százalékos, igaz, ez 60 százalékról csökkent erre a szintre a 2005-ös szigorításnak köszönhető.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


