A köztisztviselők tömeges elbocsátásáért igen magas árat kell fizetni, hiszen az érintetteknek a végkielégítésen túl álláskeresési támogatás jár, melynek összege meghaladja a havi egymilliárd forintot. A támogatás maximum 3 hónapig az utolsó átlagkereset 60, de legfeljebb a minimálbér 120%-a.
A kormány kiadásait növeli, hogy a felmondólevél kézhezvételét követően az állást vesztett köztisztviselők fél évig megkapják a felmentési időre járó jövedelmüket, majd a végkielégítést.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mi lesz a korábban felvett munkáltatói, illetve az állami kezességvállalással biztosított kölcsönökkel.
Azok a köztisztviselők is aggódhatnak, akik szolgálati lakásban élnek, hiszen a felmentéssel a munkaadó felmondhatja a bérleti jogviszonyt.
A 2003. év végi elbocsátások során a 6,000-ből több száz közhivatalnok fordult munkaügyi bírósághoz, mivel a kormány nem teljesítette a humánus elbocsátásokhoz vállalat kötelezettségét.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


