A Hálózat Televízió neves szakemberek segítségével jár utána a népszerű Mester-emberek című műsorában az egykor kedvelt szakmák erőforrás hiányának. A központi témában Kordás László a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium politikai államtitkára, illetve Dr. Szilágyi János, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara képzési igazgatója nyilatkoztak. A műsor külön kuriózuma, hogy a Hálózat TV stúdióbeszélgetése után még 12 városban folyik tovább a téma megtárgyalása helyi témákkal és helyi vendégekkel.
A Mester-emberek című műsort a témaválasztása, tematikája teszi különlegessé, hiszen arra hivatott, hogy visszaadja a szakképzés rangját, és kedvet csináljon a szakmunkáshiányos területeken a képzéshez. A Hálózat TV központi stúdióbeszélgetése továbbiakban országos szinten foglalkozik a hiányszakmákkal, ellátva a nézőket a szükséges képzési, átképzési, továbbképzési, munkaerő-piaci információkkal, míg a helyi televíziók ezeket a kérdések helyi szinten tárgyalták, helyi szakértőkkel.
Budapesten a csatorna vendége volt Kordás László a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium politikai államtitkára, illetve Dr. Szilágyi János, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara képzési igazgatója.
A Hálózat TV stúdióbeszélgetése azt a paradoxont feszegette, hogy miközben többszázezren vannak munka nélkül, a magyar cégek egy része munkaerő-hiánnyal küzdenek. Az okokat, a lehetséges megoldási lehetőségeket kereste a műsor, miközben igyekezett megfelelő információkkal ellátni az érintett nézőket.
Kordás László elmondta, hogy az országban mely szakmák számítanak hiányszakmának, és milyen kritériumok alapján határozza meg az Állami Foglalkoztatási Szolgálat azt, hogy mi számít hiányszakmának. A Hálózat TV stúdiójában beszélt a minisztérium "Lépj egyet előre" programjáról, hogy miben tud segíteni a program a munkanélkülieknek. Hangsúlyozta az átképzés fontosságát is, mert a munkanélküliségi adatok azt mutatják, hogy jó szaktudással el lehet helyezkedni, bár nem feltétlenül a munkát kereső lakóhelyén. Kordás László továbbá azt is elmondta, hogy régen a felnőttképző cégek a mennyiségi képzésben voltak érdekeltek, a minisztérium azonban változtatott ezen a gyakorlaton, érdekeltté tette a képző cégeket abban, hogy a végzetteket elhelyezzék a piacon. Ezzel a módszerrel a munkaerő-piaci igényeket hatékonyabban lehet kielégíteni. Végül kiemelte az élethosszig tartó tanulás jelentőségét is, amelyhez a Kamarák és a munkaadók segítségét is kérte.
Dr. Szilágyi János szerintaz ok, ami miatt a kereslet és a kínálat eltér egymástól, a hagyományos iskolarendszerű szakképzés elavultságában rejlik. Az iskolarendszerű képzés ugyanis túl lassú, nem tud elég gyorsan reagálni a munkaerő-piaci változásokra. A felnőttképzés ezzel szemben sokkal rugalmasabb, és egyre népszerűbb is. Elmondta, hogy ma Magyarországon 125 ezren vesznek részt iskolarendszeren kívüli szakképzésben, továbbá beszélt a kamara távlati céljairól is.