Nyilatkozatban ismertetné el a Budapesti Gazdasági Főiskola az idegen nyelvű, de tandíjmentes képzésben tanuló hallgatókkal, hogy kötelező befizetni a félévenkénti 150 ezer forintos többletszolgáltatási díjat.
Nyilatkozatban ismertetné el a Budapesti Gazdasági Főiskola az idegen nyelvű, de tandíjmentes képzésben tanuló hallgatókkal, hogy kötelező befizetni a félévenkénti 150 ezer forintos többletszolgáltatási díjat - írja az InfoRadio.hu
"Tudomásul veszem és elfogadom, hogy a képzés keretében nyújtott többletszolgáltatásért idegen nyelvi képzési hozzájárulási díj fizetésére vagyok kötelezett a tanulmányok teljes időtartamára vonatkozóan" - ez az egyik opció azon a nyilatkozaton, amellyel a Budapesti Gazdasági Főiskola Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskolai Karán idegen nyelvű képzésben, de tandíjmentesen tanuló hallgatók nyilatkozhatnak jövőjükről. Ha ezt a pontot választják, a megszokott keretek között folytathatják tanulmányaikat.
Ha a másikat, amellyel nem vállalják a további fizetést, akkor átkerülnek a magyar nyelvű képzésbe, ez esetben viszont nem azt a diplomát kapják, amire a beiratkozáskor számítani lehetett.
Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa, korábban megállapította: négy intézményben jogszerűtlenül szedtek pénzt tandíjmentes hallgatóktól. Elmondása szerint: mostanáig - a Budapesti Gazdasági Főiskola kivételével - minden intézmény átalakította képzési rendszerét az észrevételeinek megfelelően.
A BGF kereskedelmi és vendéglátóipari főiskolai kara azonban továbbra is 150 ezer forintot kér többletszolgáltatási díj címén minden idegen nyelvű képzésben részt vevő hallgatótól, hiába jelentkeztek tandíjmentes képzésre - tette hozzá Aáry-Tamás Lajos.
Az ombudsman kijelentette: az új felsőoktatási törvény egyértelművé teszi azt, hogy a BGF-en folytatott gyakorlat jogszerűtlen.
A kormány jelentős béremelést biztosít a köztisztviselőknek két lépcsőben, és kiterjeszti a korábban csak a kisebb településekre vonatkozó intézkedést a 10-30 ezer lakosú városokra is.
Miközben a nyilvánosság figyelmét a tömeges leépítések és az ipari gigaprojektek körüli botrányok kötik le, szakértők egy átfogóbb és aggasztóbb folyamatra hívják fel a figyelmet.
A Debrecenben akkugyárat építő CATL az elmúlt három hétben 150-200 dolgozójának mondott fel, és a jelenlegi, valamint volt alkalmazottak szerint további leépítések várhatók.
A hőségriadó nemcsak lakossági figyelmeztetés, hanem jogilag is szabályozott időszak, amely alatt a munkáltatóknak konkrét intézkedéseket kell tenniük a munkavállalóik védelméért.
Olyan állami vállalatokat is érint a költségcsökkentő intézkedés, mint a Szerencsejáték Zrt., a Magyar közút vagy a Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Több száz termék akár féláron – indul a SPAR nyári kuponakciója! Júliusban visszatérnek a SPAR kuponnapok, ahol nemcsak a strandtáskád, hanem a bevásárlókosarad is tele lehet kedvezményekkel!