A várt 0.5% helyett 1%-kal nőttek a termelői árak júliusban az USA-ban. Az árak igen jelentős emelkedéséért az olaj és az autók drágulása volt elsősorban felelős. Az energia és élelmiszerek nélküli maginflációs termékcsoport 0.4%-kal drágult.
Összességében az adatok kedvezőtlenek, mindkét mutató esetében várakozások felettiek. A maginflációnál 0.1%-ot vártak az elemzők. Az éves szintű mutató 4.6%-ra ugrott az előző havi 3.6%-ról. A maginfláció 2.8%-nál jár, ami 1995 óta a legmagasabb.
A termelői árindex összetételét nézve elsősorban a nyersanyagok és az energia drágult.
Egyelőre az átgyűrűzés viszonylag mérsékelt a nagyobb feldolgozottságú csoportok felé. Kérdés, hogy a verseny meddig lesz képes gátját szabni a szélesebb bázisú árnövekedés jelentősebb felgyorsulásának. A FED várhatóan folytatja az óvatos kamatemeléseket, a federal funds rate az év végére 4%-ra emelkedhet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


