20 °C Budapest

Vártnál jóval alacsonyabb hiány a külker mérlegben

Pénzcentrum
2005. július 8. 09:22

A várt 350 m euró kürüli deficittel szemben mindössze 132.2 m euró hiány keletkezett a külkereskedelmi mérlegben májusban. A deficit tehát lényegesen alacsonyabb volt a várakozásoktól. Euróban számítva az export 11.6%-kal, az import 5.6%-kal bővült. Az első 5 hónapban a hiány 1,081 m euró volt, ami közel 1 mrd euróval alacsonyabb mint egy évvel korábban. Az adatok helyes értelmezéséhez figyelembe kell vennei a tavalyi EU-csatlakozáshoz kapcslódó importboom hatását.

Az első öt hónapban a kivitel 11.9%-kal emelkedett, a behozatal 5.7%-kal bővült euróban. A külkereskedelmi mérleg hiánya 1,081 millió euró volt, ami 952 millió euróval kevesebb az egy évvel ezelőttihez viszonyítva.


A májusi kivitel 76, a behozatal 69%-át az Európai Unió tagállamaival bonyolítottuk le.

eurhufcomp
eurhufcomp
Az adat hatására a forint erősödhet.

HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.06.16 19:15
Mi a fene volt 1904. június 14-én?! Egy regény, egy nagyon híres és hírhedt regény, James Joyce kb....
hrdoktor  |  2025.06.16 14:19
A modern életvitel gyakran együtt jár a tartós stresszel, amely nemcsak a hangulatunkat, de egész sz...
coachco  |  2025.06.15 23:13
Egy mélyen bevésődött fiatalkori helyszínre visszatérni negyvenegy év után, hát, mit is mondjak......
kovacstunde  |  2025.06.07 08:00
Atomizálódnak a családok, csökken a kötődések száma és mértéke, ezzel párhuzamosan pedig növekszik a...
laskainelli  |  2025.06.06 15:03
Képzeld el, hogy előtted van az az élet, amire mindig is vágytál. Egy szeretetteljes kapcsolat, kiel...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 17. kedd
Laura, Alida
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?