A múlt hét végének eseményei tükrében úgy tűnik, hogy az EU mégis csatlakozási tárgyalásokat folytat majd Törökországgal, ami azt jelenti, hogy Európa nyitott lehet a további bővítés irányába. Az unióban végzett legutóbbi közvéleménykutatások szerint ugyanakkor az uniós lakosságban igen eltérően vélekednek erről.
Az októberben és novemberben végzett felmérések szerint alig fél évvel az unió kibővítése után a megkérdezettek 35%-a ellenzi az unió további bővítését, az egyetértők aránya 53%, a bizonytalankodóké 12%.
Ha csak a régi tagországokat nézzük, ott a bővítés ellen szavazók aránya már 43% a december 10-én publikált adatok szerint. A bővítést leginkább ellenző országok Ausztria (62%) és Németország (57%) és Franciaország (51%).
Az újonnan csatlakozott országok jellemzően igen pozitívak a kérdésben. Lengyelországban a további bővítést helyeslők aránya 78%. Litvániában 76%, Szlovéniában 75%.
A várakozások szerint az EU 2007-ben vennné fel tagjai közé Romániát és Bulgáriát, míg Törökország esetén a tagság 2015 előtt nem várható. Az EU december 16-17-én dönt arról, hogy megkezdje-e a tárgyalásokat Törökországgal.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


