Rég nem látott, dinamikus növekedéssel zárták az októbert a befektetési alapok, vagyonuk egy hónap alatt összességében 3%-kal tudott nőni. A pénzpiaci alapok az elmúlt hónapban is számottevően növelték vagyonukat, az 5%-os növekedés mértéke meghaladta még a korábbi hónapok kedvező adatait is. Az igazi áttörést mégsem ez, hanem a kötvényalapok régóta várt növekedése jelenti. A piaci hozamok csökkenése jót tett ennek az eszközcsoportnak.
A közel másfél éve tartó folyamatos csökkenés, jobb esetben stagnálást követően egy hónap alatt 4 milliárd Ft nagyságú friss befektetés áramlott a kötvényalapokba, így nagyrészt ennek köszönhető vagyonuk 2.4%-os növekedése (a portfóli felértékelődésén túl).
A befektetők körében szintén népszerűek voltak októberben az ingatlanalapok, összesített vagyonuk több mint 7%-kal ugrott meg, ami mögött közel 5 milliárdos tőkebeáramlás áll. A részvényalapokat illetően úgy tűnik ugyanakkor, hogy sok befektető keze megremegett a 13 ezer pont feletti BUX index láttán, mivel a hazai részvényalapokból egy hónap alatt közel 1 milliárd Ft tőke áramlott ki. Ezt ellensúlyozni tudta a portfoliók felértékelődése, így a részvényalapok összesített vagyona nem változott számottevően.
5%-kal csökkent októberben a vegyes alapok vagyona, alacsony súlyuk miatt ez ugyanakkor nem befolyásolta az összességében igen pozitív összképet.
Az elmúlt hónapban szolid, 0.5%-os növekedés volt tapasztalható a BAMOSZ tagok által kezelt pénztári vagyont illetően, mivel a magánpénztári vagyon növekedése ellensúlyozni tudta az önkéntes pénztárak csökkenő vagyonát. Az alapokhoz hasonló dinamikus növekedés volt ugyanakkor az egyéb kezelt portfoliók esetében. Mindezek eredményeként októberben összességében 2%-kal nőtt a BAMOSZ tagok által kezelt teljes vagyon, átlépve a 2,350 milliárd Ft-ot.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


