A pénzügyi szektor fejlettségét általában azzal lehet mérni, hogy mekkora a szektor GDP-hez való százalékos hozzájárulása. Értelem szerűen a magas százalékos arány fejlett, míg az alacsony hozzájárulási szint alacsonyabb fejlettségű pénzügyi szektort jelent.
Az ábra alapján némileg meglepőnek mondható Csehország, Lengyelország és Norvégia lemaradása, illetve kiemelendő, hogy az EU-átlaga, illetve az USA-ban mért értékek igen közel állnak egymáshoz (az USA 2000-es adata alapján).
Magyarországgal kapcsolatban elmondható, hogy a hazai pénzügyi szektor az OECD országai között átlag alatti fejlettséggel "büszkélkedhet", a világ legfejlettebb ipari országait tömörítő országcsoport átlagos GDP-hozzájárulási szintje közel 25%-ot, míg hazánkban 20.5%-ot tett ki 2003-ban. Van még tehát hova fejlődnünk...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


