Tegnap négypárti vitafórumot rendeztek a Budapesti Közgadaságtudományi Egyetemen, melyen mind a parlamenti pártok vettek részt. A fő téma az SZJA volt.
Kuncze Gábor szerint az SZDSZ ragaszkodik az SZJA csökkentéséhez, melynek keretében a középső kulcs mérséklését, és a jövedelmi határok emelését szeretné elérni.
Ezzel szemben az MSZP elsősorban a növekvő foglalkoztatásban és a versenyképesség javításában és a szociális egyenlőtlenségek mérséklésében látja a jövőt.
Varga Mihály a Fidesz képviseletében elmondta, hogy 2 kulcsos SZJA-t is el tud képzelni, de elsősorban a fogyasztási típusú adók felé szeretnének elmozdulni.
Az MDF a jelenlegi 3 kulcsos SZJA rendszer megtartását javasolja, míg az egykulcsos rendszert elveti.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A vagyoni típusú adózást egyik parlamenti párt sem támogatja.
A helyi iparűzési adót az SZDSZ-en kívül minden párt megváltoztatná.








