Király Júlia, a Nemzetközi Bankárképző Központ vezérigazgatója és immár társtulajdonosa a Világgazdaság mai számának adott interjújában beszélt arról, hogyan látja a bankpiac közeljövőbeli fejlődési lehetőségeit, és milyen feladatok foglalkoztatják jelenleg. Király Júlia határozottan leszögezte, hogy mivel a közelmúltban az ő, Tóth Judit és Száz János tulajdonába került Bankárképzőnél most nagyon sok a tennivaló, ezért a felügyeletnél vezetői posztot nem kíván elfogadni.
A hazai bankpiac kilátásaival kapcsolatban Király Júlia reményét fejezte ki a folytatódó kamatcsökkentéseknek, mely alapvetően a nagy lakossági bankoknak kedvez, ám a kamatmarzsot összességében szűkíteni fogja. Az EU csatlakozás szerinte a vállalati piacon érezteti majd a hatását, a lakossági piac továbbra is lokális marad.
A közeljövő lakossági bankpiaci kérdése a szakember szerint az, hogy melyik bank lesz képes maga mellé állítani a lakossági piac 15-20%-át ellenőrző takarékszövetkezeteket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


