Kétségtelen, hogy óriási rallyt produkált az elmúlt időszakban a BUX index, és a többi fontosabb régióbeli tőzsde indikátora is. A száguldás okaként többek között a konvergenciát szokás emlegetni, de vajon érvényesül-e hasonló tendencia az EU bővítés második körének jelöltjei esetében is?
Az Európai Bizottság hivatalosan Romániát, Bulgáriát, valamint Törökországot tekinti tagjelölt országnak, nem tartozik azonban ebbe a körbe Horvátország.
Az alábbi grafikon a fent említett 4 ország tőzsdeindexének relatív alakulását mutatja 2003 elejétől, s összehasonlításként szerepeltettük a BUX teljesítményét is. Látható, hogy a horvát index meglehetősen szerény teljesítményt produkált a hivatalos tagjelölt országok növekedéséhez képest.
Az indexek teljesítményén kívül érdemes azonban áttekinteni az említett tőzsdék forgalmát is, melyből kiderül, hogy a román, a bolgár és a horvát parkett nem jelent igazi célpontot a nagyobb intézményi befektetők számára, a likviditás ugyanis töredéke még a nemzetközi viszonylatban kis Magyarországénak is. Az egyedüli komolyabb likviditással Törökország rendelkezik az említett országok közül.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


