Magyarország EU-s csatlakozásáról ír mai számában a Die Presse című osztrák napilap. A budapesti tudósító szerint Magyarországon nagyon kevés szó esik az Európai Unióról.
A lapban arról olvashatunk, hogy hazánkban az EU csatlakozás küszöbén nem esik elég szó az EU-ról, így az embereknek kevés fogalmuk van az uniós intézményekről és folyamatokról.
Hazánkban elsősorban belpolitikai csatározások állnak a középpontban, ami elsősorban a politikusoknak köszönhető, hiszen nem történek megfelelő lépések az EU megismertetésében az elmúlt években. Az EP választást is belpolitikai céljaihoz kívánja a két legnagyobb párt felhasználni, és azt egyfajta előválasztásként fogják fel.
Részben ennek is köszönhető, hogy a tavalyi EU csatlakozási népszavazáson a szavazásra jogosultaknak mindössze a 45%-a járult az urnákhoz.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


