Oblath Gábor, az MNB Monetáris Tanácsának tagja a stabilitás kultúrájának megteremtésének szükségességét hangsúlyozta az euró bevezetésével kapcsolatban. A stabilitás részben nominális paraméterekre vonatkozik, ezen belül is az egyik legegyértelműbb az árfolyam nominális rögzítése.
Magyarország számára egyfajta szükségszerűség az euró-zónához való csatlakozás. Minél tovább maradunk ki, a kockázatok annál nagyobbak lehetnek, stabilitásra kell törekedni. Oblath szerint a rugalmas árfolyamrendszer sokszor az instabilitás forrása, nem a sokkok kezelésére alkalmas eszköz.
A stabilitásnak több feltétele is van, melynek részei az államháztartási gazdálkodás konszolidációja, a munkavállalók nem követelnek több bért mint a termelékenység növekedése, a munkáltatók pedig nem adnak többet mint amit a termelékenység megenged.
Oblath szerint a munkavállalói jövedelem hazánkban az Európai Unió átlagának kb. 30%-a mely a reálértékét tekintve (vásárlóerő-paritás) 60%. Tévedés az a feltételezés, hogy az uniós csatlakozás valamiféle bérrobbanást okozhat majd, ugyanis a bérszint a fejlettséggel összhangban van.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


