Igen mérsékelt eredménnyel zárta a tavalyi évet a Budapesti Értéktőzsdére az elsők között bevezetett győri társaság, a Pannon-Flax. A papír az egy részvényre jutó nettó eszközértéke 26%-on forog, azaz forogna, amennyiben lenne benne aktivitás. Egy nem a csőd felé menetelő társaság az egy részvényre jutó saját tőkére vetített 70%-os árfolyamértéknél kezd érdekessé lenni, s 50%-nál már olcsónak számít.
A fő gond azonban az, hogy a társaság környékén nem történik semmi, sem a piacon, sem a kommunikációban. Egyelőre nem látszik, hogy mi mozdítaná meg az árfolyamot felfelé. Likviditás híján gyakorlatilag nem lehet volument venni a papírban, s nem nagyon látszik, hogy mitől támadna fel az érdeklődés. A Flax a tőzsde egyik alvó papírjának számít, pedig volt időszak mikor még a spekulánsok is ráfigyeltek. A tulajdonosi koncentrációnak eddig még nincs jele, pedig ez jelentene esélyt a piac élénkülésére.
Amúgy a társasággal nincs semmi gond, az iparág nehézségei és a nem túl kedvező külső körülmények ellenére a cég "elpötyög magában", képes egy plusznullás teljesítmény nyújtani. A csoport magját képező Pannon-Flax Rt. működése nyereséges, úgy látszik a vadhajtások már eltűntek, komoly kockázatforrást csak az alaptevékenység külső körülményeinek rosszra fordulása jelenthet.
A cég képes az osztalékfizetésre, amely főleg az eredménytartalék rovására valósulhat meg. Tavaly a társaság 40 forintos osztalékot fizetett, s igazából nem látjuk okát, hogy miért maradna el idén a tulajdonosok felé történő kifizetés. Bár egy esetleges 40 forintos osztalék a saját tőkéhez viszonyítva nem számít soknak, a 400 forintos utolsó kötéshez képest már jelentősnek ítélhető a részvény osztalékhozama. Kár, hogy likviditás hiányában nem lehet venni, s ha valaki belefut utána nem lehet eladni. Van egy két nagyobb kötés (gyaníthatóan önkötés) a papírban, amely ettől még nem lesz likvid.
A Pannon-Flax egy nagyon szép példája a likviditási diszkontnak, az érdeklődés teljes hiánya már a vérmesebb spekulánsok lelkét sem engedi felkavarodni.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


