A pénzügyminiszter álláspontjához egyre közelebb álló, ugyanakkor a külföldi szakértők véleményénél jóval optimistább eredményt tükröz a 14 hazai makroelemző megkérdezésén alapuló legfrissebb Reuters konszenzus.
A konszenzus a korábbi 3%-os prognózishoz képest minimális mértékben javuló, 3.1%-os gazdasági növekedést vetít előre, amely még mindig elmarad Draskovics Tibor 3.3 -3.5%-os várakozásától.
A Reuters által megkérdezett elemzők ugyan a tervezett GDP-arányos költségvetési hiány 0.3-0.4%pontos túlszárnyalására számítanak idén, a pénzügyminiszter azonban újfent megerősítette, hogy megteszi szükséges lépéseket a 4.6%-osra leszorított deficit elérése érdekében.
A jegybank következő, 50-100 bp-os kamatcsökkenésére a második vagy a harmadik negyedévben kerülhet sor, az elemzők 6.2%-os decemberi inflációs várakozása közelebb áll a pénzügyminisztérium 5.7%-os , mint a jegybank 6.9%-os aktuális prognózisához.
A forint/euró árfolyam az év végén 259, jövő decemberben pedig valamelyest tovább erősödve 256.5 lehet., miközben a csatlakozás az ERM II. rendszerhez 262 Ft/eurós paritás mellett 2005-ben következhet be.
Draskovics Tibor a realitásokhoz közelebb állónak nevezte a legfrissebb konszenzusból adódó prognózist, miközben úgy vélte, hogy 2005 a legkésőbbi időpontja lehet az ERM II. csatlakozásnak, azaz e tekintetben még korai lenne kizárni az idei esztendőt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


