4 magyarországi alapkezelő szakemberét kérdeztük meg a piacról alkotott véleményükről. A körkérdés érdekes eredményt hozott; 10,000 pont felett már erősen megoszlik a profik véleménye a piacról; egyesek határozottan optimisták, míg más vélemények szerint a magyar részvénypiac helyett kötvényekbe kell fektetni.
Horváth István, a K&H Alapkezelő munkatársa szerint a profitnövekedés miatt továbbra is "izgalmas" lesz a piac az idei évben, a szakértő szerint 2004-et pozitív hozammal zárhatják a részvénybe fektetők.
A piacot nagyban meghatározó makrogazdaság tekintetében Horváth elmondta, hogy a külső mérlegben megindult javulás már jó jel, s bár 2004-ben nem lesz komoly áttörés a makrogazdaságban, a folyamatok az egyensúly irányába mutatnak.
Az egyedi papírok közül a szakértő az OTP és a Mol esetében számít áremelkedésre. Az OTP esetében bár az eredménynövekedés le fog lassulni a jelzáloghitelezési aktivitás csökkenése miatt, a külföldi befektetések beérnek, s a jelenlegi 9-es P/E alacsonynak számít. A Mol esetében az alapkezelő a regionális stratégiát, illetve a kockázatot jelentősen csökkentő gázkérdés rendezését emeli ki.
A Matávban és a Richterben Horváth nem lát fantáziát, ezek a papírok nem olcsók. A második vonalból a szakember az áramszolgáltatókat, a Démászt és az Elmüt tartja vételre érdemesnek.
Az EU csatlakozás kapcsán a szakértő még lehetségesnek tart további tőkebeáramlás. Amennyiben a mainstream alapok közvetlenül vesznek papírt, akkor valószínűleg bankokat fognak választani, s a lengyel bankok túlárazottsága miatt figyelmük a cseh és magyar piac irányába fordulhat.
Horváth kiemelte, hogy regionális összehasonlításban P/E alapon a magyar piac olcsónak számít. A lengyel piac 19-es, a cseh 16-os, a magyar 11-es PE-n forog.
Honics István, az OTP Alapkezelő befektetési menedzsere úgy vélekedik, hogy a közép-kelet-európai piacon még mindig a magyar tőzsde árazása nyújtja a legkedvezőbb befektetési lehetőséget. Mindez még akkor is igaz, ha a magyar makrogazdasági helyzet a leggyengébb magyar-lengyel-cseh összehasonlításban és a lengyel piacon az elmúlt napokban egy számottevő korrekció következett be.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


