A magyar Nemzeti alaptantervek az elmúlt években olyan mértékben túlterheltté váltak, hogy az azokban előírt tananyag a legtöbb iskolában gyakorlatilag megtaníthatatlan.

Továbbra is marad a diákhitel kamatstop. 2024 első felében is rendkívül kedvező feltételekkel érhető el a szabad felhasználású Diákhitel1.
A jelenlegi kamatkörnyezetben a hatályos szabályok szerint a Diákhitel1 kamatjának 13 százalék feletti szintre kellene emelkednie, de a kialakult helyzetet mérlegelve a Kormány továbbra is fenntartja a szabad felhasználású Diákhitel1 jelentős mértékű kamattámogatását - olvasható a Diákhitel Központ közleményében. Így 2024. január 1-jétől kezdődően ügyfeleinknek a 13 százalék feletti kamatmérték helyett csak 7,99 százalékos kamatot kell megfizetnie.
Emellett továbbra is kamatmentesen áll rendelkezésre az önköltségre fordítható Diákhitel2 és a szak-és felnőttképzésben igénybe vehető Képzési Hitel is. Jelenleg is több, mint 200 ezren veszik igénybe a Diákhitel Központ által kínált termékeket, amelynek felét teszi ki a szabad felhasználású Diákhitel1-et igénybe vevők köre.
A diákhiteleket számos tényező teszi vonzóvá a hallgatók számára: a hallgatói hitelekre jellemző, a kereskedelmi banki hitelekhez képest nagyságrendekkel alacsonyabb kamat, a rugalmas, rendkívül ügyfélbarát törlesztési feltételek, valamint a családtámogatási kedvezmények. Amennyiben a hitelfelvételt követően megszületik a második gyerek, akkor az édesanya diákhitelének 50 százalékát, a harmadik gyerek születését követően pedig a teljes diákhitel tartozást elengedi a Diákhitel Központ.
A kedvezmények köre ez év január elsejével tovább bővült, így ha egy 30 év alatti édesanya az egyetemi tanulmányai alatt vagy azok befejezését követő két évben megszüli az első gyerekét, akkor a teljes fennálló tartozását elengedi a Diákhitel Központ. Már az első gyermek érkezése esetén, a várandósság 91. napjától kérheti az édesanya a diákhitele kamatmentessé tételét és a hiteltörlesztés három évre történő felfüggesztését, támogatva ezzel a gyerekek megszületését és a továbbtanulás lehetőségét.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


