Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Itt a nyertes pályázat: több száz milliárdnyi uniós pénzzel szórhatja meg a vállalkozásokat az MBH
Az MBH Bank ajánlattevőként sikeresen vett részt az „MFB Pont Plusz vállalati hálózat kialakítása” elnevezésű európai uniós nyílt közbeszerzési eljárásban, és elnyerte a jogot a közvetítői feladatok folytatására, a Gránit Bankkal közös konzorciumban. A 2021-2027-es ciklusban így a két hitelintézet üzemeltetheti az MFB Pont Plusz vállalati hálózatot, ahol az európai uniós fejlesztési programokban elérhető forrásokat igényelhetik a vállalkozások.
Az MBH Bank és a csoport korábbi tagbankjai az elmúlt nyolc év során a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) hitelintézeti partnereként, az MFB Pont hálózaton keresztül közel 30 000 kérelmet dolgoztak fel, és összesen 545 milliárd forintot meghaladó összegű forrást folyósítottak a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése érdekében, illetve a lakossági ügyfelek számára.
„Örömünkre szolgál, hogy a pályázat eredményeként, a szerződéskötést követően továbbra is lehetőségünk lesz arra, hogy országszerte kínáljunk európai uniós forrásból finanszírozott kedvezményes hiteleket elsősorban mikro-, kis- és középvállalati ügyfeleinknek. Az MBH Bank május 1-i létrejöttével bankunk rendelkezik a legnagyobb hazai fiókhálózattal, valamint az ország legnagyobb MFB Pont hálózatával is. Az emelkedő kamatkörnyezetben a korábbinál is magasabb arányban keresték az ügyfelek a kamatmentes hitellehetőségeket. Továbbra is célunk, hogy kiemelt figyelemmel segítsük ezt a vállalkozói szegmenst, és még erősebb partnerként kívánjuk elősegíteni a növekedésüket – most már egységes szervezetként” – mondta Illés Zoltán, az MBH Bank mikro- és kisvállalati üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatója.
A vállalkozások és magánszemélyek 2016-tól igényelhették a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által nyújtott hiteleket, amelyeket – többek között – technológiai fejlesztésre, innovációs célokra, foglalkoztatássegítésre vagy korszerűsítésre használhattak fel. Az önálló, teljes összegében visszatérítendő forrásokat kínáló hitelprogramok egységesen, a teljes futamidőre vetítve garantáltan kamatmentesen, míg a vissza nem térítendő támogatást is tartalmazó kombinált konstrukciók hitelrésze 1-2%-os kamat mellett volt elérhető. A források az országos elérést biztosító MFB Pontokon voltak igényelhetők.
A 2014-2020-as európai uniós ciklus keretében elérhető hitelprogramok kezelése három kereskedelmi bank – köztük az MBH Bank és a csoport korábbi tagbankjai – partnerhálózatán keresztül történt. A már lezárult ciklus során közel 550 milliárd forint kihelyezést – vagyis az EU-s forrású hiteltermékek több mint felét – biztosított az MBH Bank országszerte elérhető 474 MFB Pontján keresztül. Az MBH Banknál, illetve a csoport korábbi tagbankjainál befogadott kérelmek közel fele érkezett lakossági ügyfelektől, a többi a mikro-, kis- és középvállalati szektorból. Ugyanakkor a teljes folyósított összeg több, mint 90 százaléka a vállalkozásokhoz jutott, mert az átlagos ügyletérték esetükben jóval magasabb volt: a magánszemélyek átlagosan 3 millió forint nagyságrendű, míg a vállalati ügyfelek átlagosan 31 millió forint hitelkihelyezést igényeltek. Volumenben a legnagyobb kihelyezés a közép-magyarországi és a dél-alföldi régióban volt.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az MBH Bank esetében az MFB Pontokon nyújtott támogatások közel 70 százaléka a hazai vállalatok versenyképességének növelését célozta, közel 15 százaléka az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való áttérést segítette. Az innovációs céllal igényelt pénzek a keretösszeg 5 százalékát tették ki. A program nagy hangsúlyt helyezett a COVID-19 világjárvány miatt nehéz gazdasági helyzetbe került vállalkozások megerősítésére szektortól függetlenül. A Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön Hitelprogram keretében több, mint 61 milliárd forint támogatást helyezett ki a hitelintézeti csoport, ezzel közel 6000 ügyfél kapott segítséget vállalkozásához.
2023-ban a vállalati kihelyezés csúcsot döntött: az MBH Bank ebben az évben összesen 134 milliárd forintot helyezett ki, az ügyletek 98 százaléka a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének fokozását célozta meg.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.