Óriási tévhit, hogy a közjegyző feladata az örökölt vagyontárgyak felkutatása, ez valójában az örökösök feladata - hívta fel a figyelmet egy szakértő.

Több ezer lakást árvereztek már el a kilakoltatási moratórium kezdetéig, azaz november közepéig. Ezek azonban még régebbi ügyek, lemaradással küzd a szektor.
6300 olyan lakóingatlanra érkezett érvényes ajánlat, melyet kényszerárverezéssel értékesítettek nromber 15-ig, a kilakoltatási moratórium kezdetéig - írja az rtl.hu. Megjegyzik azt is, hogy a kényszerárverezett ingatlanok összesen körülbelül 64 milliárd forintért keltek el.
A lap megjegyzi azt is, hogy úgy tudják, ezek az ügyek még a járvány előttről ragadhattak be. A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar árverési rendszerében ugyanis jelenleg összesen 2600 ingatlanra lehet licitálni, ezek túlnyomó többsége pedig - nagyjából 2200 - lakóépületnek, lakóháznak vagy öröklakásnak minősül. Érdekes adat az is, hogy ez a hatezernél több ingatlan, melyekre volt érvényes ajánlat, alig a fele annak a mennyiségnek, melyet összesen meghirdettek: több mint ötezer ezek közül senkinek nem kellett, mert az összesített szám, melyre kényszerárverést hirdettek meg, 11 ezer forint felett volt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


