A horvát tengerparton sétálva sokan elcsábulnak: egy szép kagylóhéj, egy különleges kavics, egy apró tengeri emlék...

Kíméletlenül bírságolt az MNB: ez a cég engedély nélkül közvetített hitelt, vállalt adósságrendezést
Az MNB 70 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Bankmentor Kft.-vel szemben és azonnali hatállyal megtiltotta az engedély nélküli pénzügyi közvetítői tevékenység folytatását számára. A társaság huzamosabb időn át, több ezer lakossági ügyféllel szerződve végzett jegybanki engedély nélkül pénzügyi alkuszi és jelzáloghitel közvetítői tevékenységet.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) – előzetes bejelentés nélküli helyszíni ellenőrzést is magába foglaló – piacfelügyeleti eljárást folytatott a kecskeméti Bankmentor Kft.-vel szemben, áttekintve, hogy a társaság végez-e üzletszerűen – a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló törvény (Hpt.) szerint az MNB engedélyéhez kötött – pénzügyi közvetítői, különösen alkuszi vagy jelzáloghitel közvetítői tevékenységet.
A vizsgálat megállapította, hogy a – magát számos honlapján reklámozó – Bankmentor Kft. több éven át alkuszi és egyes esetekben jelzáloghitel közvetítői tevékenységet végzett. Ennek során ügyfeleivel megbízási szerződéseket kötött annak érdekében, hogy az adósok pénzügyi intézményekkel kötött korábbi, ám immáron felmondott hitel- és kölcsönszerződéseit „egyezséggel” zárhassák le. Tevékenysége pénzügyi szolgáltatási szerződés kiválasztására, megkötésének elősegítésére irányult, ugyanis a Hpt. szerint a hitel és pénzkölcsön nyújtása pénzügyi szolgáltatási tevékenység fogalomkörébe a behajtással kapcsolatos intézkedések is beletartoznak.
A Bankmentor Kft. az „adósságrendező” tevékenységet üzletszerűen (vagyis díjazás fejében, és rendszeres gazdasági tevékenységként) végezte, mely során jelentős mértékű eredményre tett szert, miközben nem rendelkezett az MNB engedélyével pénzügyi tevékenység végzésére Magyarországon. Az engedély nélküli piaci szereplők tevékenységük során általában nem felelnek meg az előírt szigorú üzleti megbízhatósági és fogyasztóvédelmi követelményeknek (nincs például a tevékenységükből eredő károk fedezésére szükséges felelősségbiztosításuk, megfelelő induló tőkéjük, vezető állású személyeiknek pedig igazolt szakmai végzettsége és gyakorlata).
Az MNB már piacfelügyeleti vizsgálata során ideiglenesen megtiltotta a jegybanki engedélyhez kötött tevékenység végzését a társaságnak, jogosulatlan pénzügyi tevékenység gyanújával feljelentést tett és figyelmeztetést is közzétett róla honlapja Figyelmeztetések menüpontjában.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A feltárt jogsértés miatt az MNB 70 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Bankmentor Kft.-vel szemben és azonnali hatállyal, véglegesen megtiltotta számára a jogosulatlan tevékenység folytatását. A bírságösszeg mértékénél súlyosító körülménynek számított, hogy a társaság engedély nélküli tevékenységét több éven át, széles körben, több ezer ügyfél részére végezte, professzionális intézmény benyomását keltve. Kiemelt enyhítő körülménynek számított, hogy a jegybanki vizsgálat során a Bankmentor Kft. együttműködött, segítette a tényállás feltárását. Az MNB enyhítő körülményként értékelte továbbá, hogy az eljárás megindítását követően a társaság új ügyfelekkel már nem szerződött, s a hozzá köthető honlapok tartalmát is átalakította.
Mint emlékezetes, a jegybank a Bankmentor Kft. esetével azonos módon lépett fel többek közt a – hasonló tevékenységet végző – HBA Faktoring Kft.-vel és a Magyar Adósságrendező Zrt.-vel szemben is.

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


