Az Otthon Start lakáshitel fontos szabálya többek között, hogy az ingatlant az igénylés után öt évig nem lehet eladni, lebontani, átadni másnak használatra.
Budapesttel párhuzamosan az agglomerációban is folyamatosan emelkednek az ingatlanárak, érdemes azonban körültekintően körbenézni, mert jelentős különbségek mutatkoznak. A legdrágább szektorban az átlagos négyzetméterár már a 400 ezer forintot súrolja, ezzel szemben a legolcsóbb településeken még csak 250 ezer forint környékén mozog az ár négyzetméterenként a Duna House elemzése szerint.
A korábbi évekhez hasonlóan az északnyugati szektor bizonyul a legdrágábbnak, amelyet a nyugati agglomerációs körzet követ, minimális különbséggel. A skála másik végére a keleti szektor szorult, ahol a legalacsonyabb négyzetméteráron elérhető Isaszeg is található. A főváros környéki települések közül Budaörs bizonyult a legdrágábbnak, ahol már csaknem 500 ezer forintot kell fizetni az ingatlanok négyzetméteréért.
A legnagyobb drágulást a nyugati szektorban mérte a Duna House, ahol 2018 elejéhez viszonyítva több mint 30 százalékkal nőttek az árak. Hasonló mértékű volt az emelkedés az északi szektorban is, de 20 százaléknál többet nőtt az átlagos négyzetméterár a déli és a délkeleti körzetben. A keleti szektor elmaradt az átlagtól, egy év leforgása alatt csupán minimális volt az áremelkedés, így továbbra is potenciális környék azok számára, akik olcsón szeretnének a főváros közelében ingatlant vásárolni.
- nyilatkozta Benedikt Károly, elemzési vezető, a Duna House maglódi irodájának megnyitása kapcsán.
Az elemzés 2018 és 2019 májusa között megvalósult ingatlantranzakciók alapján készült. Az agglomerációban vizsgált települések listája:
- Északnyugati szektor: Budakalász, Dunabogdány, Leányfalu, Nagykovácsi, Pilisborosjenő, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pilisvörösvár, Pilisszántó, Pilisszentkereszt, Pócsmegyer, Pomáz, Solymár, Szentendre, Szigetmonostor, Tahitótfalu, Üröm, Visegrád
- Északi szektor: Csomád, Csömör, Dunakeszi, Fót, Göd, Őrbottyán, Szob, Sződ, Sződliget, Vác, Vácrátót
- Keleti szektor: Csömör, Gödöllő, Isaszeg, Kistarcsa, Mogyoród, Nagytarcsa, Pécel, Veresegyház
- Délkeleti szektor: Alsónémedi, Ecser, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés
- Déli szektor: Diósd, Dunaharaszti, Dunavarsány, Érd, Százhalombatta, Szigethalom, Szigetszentmiklós, Tárnok, Tököl
- Nyugati szektor: Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Herceghalom, Páty, Telki, Tinnye, Törökbálint, Zsámbék

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


